Beell vyhrál titul

Fred Beell byl silný, talentovaný profesionální zápasník na přelomu 20. století. Beell dal všem nejlepším zápasníkům dne těžké soutěže, ale jeho nedostatek velikosti často brzdil jeho schopnosti se světovými zápasníky.

I když mohutně stavěný, Beell byl velkoryse uveden na 5’06”. Ve své nejtěžší, Beell nikdy nepřekročil 170 liber. Zatímco má postavu kulturisty, Beell obvykle prozradil 20 plus libry svým protivníkům.

Fred-Beell-pózuje

Fred Beell posing for the camera in the early Twentieth Century from the Public Domain

V sobotu, Prosinec 1, 1906, Beell by to vzdal 40 liber na zápasníka, kterého si nejvíce vážil, Frank Gotch. Gotch, aktuální americký šampion v těžké váze, byl nejlepším kandidátem na světový titul. V 1906, Gotchova velikost byla dobře zavedena. Fanoušci se stále hádají, zda byl největším profesionálním zápasníkem všech dob.

Když muži vstoupili do ringu v neworleanském divadle Greenwall v 9:31 odpoledne, Oficiální hmotnost Gotche byla uvedena na 202 liber. Stál také 5:11”. Beell se zvážil 168 liber.

Zápas se ukázal jako vzrušující záležitost s neobvyklým zakončením. Gotch a Beell strávili prvních deset minut ve stoje a snažili se získat útočnou výhodu.

Když šli na podložku, Gotch byl pokaždé na vrcholu. Gotch se ho často snažil chytit za špičku, ale Beell byl krátký. silné nohy ztěžovaly zajištění držení.

Po několika neúspěšných pokusech, Gotch vypadal frustrovaně. Když se muži postavili na nohy, Gotch zvedl Beella a shodil ho na podložku. Jednou Gotch upustil Beella na hlavu, ale Beell nebyl zraněn. Gotch byl známý volně faulovat své soupeře, aby vyhrál své zápasy. Horší byl, když ho někdo naštval.

Muži zápasili docela vyrovnaně, dokud si Gotch po 30 minutách nezajistil nůžky na hlavu. Pomocí nůžek a pažní tyče, Gotch dokázal přišpendlit Beella, aby zajistil první pád. Muži odešli z ringu na 10minutovou přestávku.

frank-Gotch

Frank Gotch z veřejné domény

Aby začal druhý pád, Beell zaútočil a několikrát Gotche praštil. Zdálo se, že Gotch je unavený, pro dobře kondičního šampiona nezvyklá situace. Beell znovu zvedl Gotche, ale klopýtl. Oba muži spadli z podložky na tvrdou podlahu.

Gotch těžce udeřil hlavou o podlahu. Beell nebyl vážně zasažen. Rychle obrátil Gotche ke druhému pádu. Zápasník lehké těžké váhy Charley Olsen, který sloužil jako rozhodčí tohoto zápasu, poklepal Beellovi na záda, čímž naznačil, že Beell spadl podruhé.

Beell se postavil na nohy, ale Gotch zůstal ležet na podložce. Dva policisté, zajištění zabezpečení akce, pomohl odnést šampiona v polovědomí zpět do jeho šatny na druhou přestávku.

V Gotchově autobiografii, uvedl, že se udeřil hlavou o sloup. Však, nezdá se, že by se tento zápas odehrál v ringu. Je pravděpodobnější, že udeřil hlavou o podlahu, i když šlo o sloupy kolem podložky, mohl jednoho z nich udeřit.

Gotch dostal dvacet minut na zotavení. Nestačilo to, protože byli potřeba dva stejní muži, aby pomohli Gotchovi zpátky do ringu. Jakmile byl zápas znovu zahájen, Beell zvedl Gotche, pustil ho na podložku a přišpendlil ho dovnitř 50 sekundy. Fred Beell se stal novým americkým šampionem v těžké váze. Nejlepší malý velký muž v oboru měl nakonec mistrovství.

Beell nebude mít titul dlouho, protože odveta s Frankem Gotchem byla naplánována v Kansas City za něco málo přes dva týdny.. O tomto zápase se budu věnovat a řeknu své myšlenky na seriál příští měsíc.

You can leave a comment or ask a question about this or any post on my Facebook page nebo Twitter profil.

Source: The Times-Demokrat (New Orleans, Louisiana), Prosinec 2, 1906 edition. p. 14