Gotch Avenges Loss

On Sunday, December 17, 1906, Kansas City, Missouri sa opäť ukázala ako liaheň pre profesionálny wrestling 8,000 fanúšikovia sa naplnili Convention Hall, aby sledovali odvetný zápas medzi Frankom Gotchom a Fredom Beellom. Beell vyhral American Heavyweight Wrestling Championship z Gotch o tri týždne skôr in New Orleans, Louisiana.

Gotch tvrdil, že strata bola náhoda, zatiaľ čo Beell tvrdil, že tentoraz Gotcha rozhodne porazí. Prvé víťazstvo bolo kontroverzné, pretože Gotch sa udrel do hlavy po páde z podložky v prvom zápase. Gotch vyzeral omámene a nemohol sa brániť po zvyšok zápasu.

gotch-tréning

Gotch Training na druhý zápas s Georgom Hackenschmidtom z Public Domain

Dav v Kansas City silne podporoval Franka Gotcha, ktorí zápasili defenzívne, ale efektívne. Beell často napádal Gotcha, ale jeho útok bol proti jeho väčšiemu súperovi neúčinný. Beell bol veľkoryso uvedený na 5’06”, 165 libier. Gotch mal plných 5:11” a zváži 200 libier. Beell bol na svoju veľkosť silný, ale Gotch bol pravdepodobne silnejší.

Beell sa prvý vrhol na Gotcha 10 minút bez toho, aby ste zaistili zadržanie. Jediný Beellov úspešný útok v zápase prišiel po tom, čo sa Gotch pošmykol na podložke 15 minute mark. Beell skočil na Gotcha a zabezpečil držanie v rozkroku a napoly Nelsona. Však, Gotch ho odstrčil.

Beell skočil do hlavy a vyzeral, že by mohol zabezpečiť zrušenie. Však, Gotch chytil Beella za členky a prehodil Beella cez Gotchove ramená. Beell pristál na hlave a vyzeral ako omráčený. Gotch prišpendlil Beella s anglickým krížom 19 minutes, 16 sekundy.

Normally, prestávky medzi pádmi boli 10 minút, ale medzi prvým a druhým pádom sa odohral boxerský zápas, čo spôsobilo Beella takmer 30 minút na zotavenie. Na výsledku to však nič nezmenilo.

Súťažilo sa väčšinou o prvé miesto 35 minúty druhého pádu, Gotch sa chytil “35 minutes” oznámenie. Beell bol schopný pokus vytlačiť, ale Gotch chytil druhý prst na nohe. Beell utiekol druhýkrát, no zostal zraniteľný voči držaniu.

Gotch zaistil držanie v rozkroku a napoly Nelson. Gotch pracoval niekoľko minút, kým sa mu podarilo prevrátiť Beella na plecia. Gotch získal svoj titul späť v dvoch pádoch za sebou. Druhý pád trval 38 minutes, 16 sekundy.

Fred-Beell-Washington-times

Fred Beell in Washington Times

Hoci Gotch zápasil s mnohými súťažami, Verím, že táto séria sa podarila. Výsledok prvého zápasu by spôsobil, že dlhoročný šampión by vyzeral zraniteľne a z dlhodobého hľadiska by predal viac lístkov. Po toľkých rokoch dominancie, fanúšikovia môžu stratiť záujem o majstrovské zápasy, pretože majstra nemôže nikto poraziť.

Pomohlo to aj Fredovi Beellovi, talentovaný, ale menší grappler. Jeho boj o titul, napriek stručnosti, pomohol vybudovať Beellovu dôveryhodnosť.

Beell bol dobrý zápasník pre Gotcha, aby mu tiež upustil titul. Je veľmi nepravdepodobné, že by Beell skutočne porazil Gotcha v súťaži. Gotch si mohol jednoducho vziať titul späť, ak Beell nechcel hrať odvetný zápas.

You can leave a comment or ask a question about this or any post on my Facebook page alebo Twitter profil.

Source: Kansas City Star a Kansas City Times, December 18, 1906 edition, p. 1